Pátek, 28 ledna, 2022
novinky
PR článek

Nejen Arca. Problém s vyplacením věřitelů mohou mít podle odborníka i další

Redakce doporučuje

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Několik společnosti podle spoluzakladatele poradenské společnosti Sophistic Pro finance Radoslava Valka používají korporátní dluhopisy na financování svých projektů.

Prvních investorů většinou není problém podle něj vyplatit, pokud krize nezpůsobí zastavení prodeje dalších cenných papírů.

„Do firem tak přestanou přitékat nové finance, což způsobí, že situace, které dnes čelí Arca Capital, se už jen zopakuje. Investoři se začnou domáhat svých financí, ty se však již vybrat nebudou dát a nastane panika,“ tvrdí Valko.

V současnosti je velmi těžké odhadnout, kolik podniků může mít problém s vyplacením věřitelů. Na slovenském trhu může být podle Radoslava Valka až 25 procent nebezpečných korporátních dluhopisů.

„Nejvíce rizikové firmy, kde mohli být nevyplacení věřitelé, jsou takové, které mají malý kapitál a zároveň obrovskou míru zadlužení. V případě prodeje korporátních dluhopisů tak nakládají jen s cizími penězi od investorů a nenesou žádné, případně jen velmi malé riziko,“ říká Valko.

Toho, že se po Arce Capital roztočí spirála s nevyplácení investorů, je možné se reálně obávat iz dalšího důvodu. V případě korporátních dluhopisů totiž platí, že společnosti, které budou mít potíže s vyplácením investorů, ohrozí i fungování těch firem, které nabízely relativně kvalitní a bezpečné cenné papíry podložené skutečnými projekty, a které investory i skutečně vyplatit chtěli.

Sophistic Pro finance upozorňuje na celkovou problematičnost korporátních dluhopisů pochybných firem. Jejich rizika jsou totiž daleko vyšší než u státem regulovaných podílových fondech.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -