Pátek, 28 ledna, 2022
novinky
PR článek

Rekordně nízké úroky hypoték přejí refinancování

Redakce doporučuje

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Na Slovensku v současnosti banky poskytují úvěry na bydlení s rekordně nízkými úrokovými sazbami. Analytička radí, že právě proto nyní můžete refinancováním starších úvěrů na bydlení výrazně ušetřit.

Jak informovala úvěrová analytička společnosti Fincetrum Zuzana Šimonová, úvěry se dnes pohybují již od 0,59% ročně (p.a.). „Jejich výška v jednotlivých finančních domech závisí na délce fixace, ale i dalších podmínek, jako je aktivní účet, pojištění úvěru či spořicí účet,“ poznamenala Z. Šimonová. Zatímco před třemi lety Slováci při 90-tisícové hypotéce se splatností úvěru na 30 let platili měsíčně splátku ve výši 323,29 eura, v současnosti při stejné částce zaplatí měsíčně splátku jen 272,84 eura. „Refinancováním starších úvěrů na bydlení tak můžete výrazně ušetřit,“ upozornila Z. Šimonová.

Nadále platí, že právě nyní může klient při přenosu stávajících úvěrů do jiné banky ušetřit. Bankovní domy však každou žádost vyhodnocují individuálně a při posuzování rozhoduje historie splácení úvěru, jakož i případné odložení splátek. „Doporučuji proto klientům, kteří potřebují úvěr a mají schválenou žádost o odklad splátek, aby ji zrušily a úvěr spláceli řádnou splátkou,“ upozorňuje úvěrová analytička.

Pokud má klient alespoň jednu řádně zaplacenou splátku, může požádat o nový úvěr. „Chci však upozornit, že každá banka má jinak nastavený počet řádně zaplacených splátek,“ uzavřela Z. Šimonová. V červnu 2020 průměrná úroková sazba dosáhla úrovně 1,07 perc. p.a., což ve srovnání s květnem představuje snížení o 0,02 procentního bodu (p.b.). V meziročním srovnání je snížení průměrné úrokové sazby o 0,52 p.b.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -