Čtvrtek, 8 června, 2023
novinky
PR článek

4 tipy jak na úsporné bydlení

Redakce doporučuje

Jaké jsou oblíbené barvy na dětské záclony?

Oblíbené barvy na dětské záclony se mohou lišit podle věku a pohlaví dítěte, ale mezi nejčastější patří různé odstíny...

Nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) z rodiny fondů Czech Fund slaví 7 let

Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) je na trhu již sedm let. Jak přistupuje ke svým klientům a co...

Výměna bojleru v Praze nemusí být složitá

V našem hlavním městě bývá velký problém s parkováním, což nám komplikuje nejen každodenní příjezdy z práce, ale také...

Využití tepla z odpadních vod, fotovoltaiky, tepelná čerpadla i sběr dešťovky na zahradě vám pomohou zkrotit výdaje za energie, a ještě na ně dostanete dotaci. Z nového bydlení se tak stává chytrá investice, která se přestává šplhat do závratných výšin. O dotaci je nutné požádat, ale nemějte obavu. Mnoho firem, které se věnují stavbám nízkoenergetických domů, za vás bez problémů a starostí vyřídí potřebné formality.

Nevětrejte teplo z domu

Rekuperace je chytrý způsob, jak ušetřit na vytápění a teplo si pohodlně rozvést do celého domu. Tento systém navíc díky promyšlenému způsobu filtrace udrží ve vašem novém domě čistý vzduch, aniž byste museli často větrat. Minimalizuje růst plísní, roztoče, pyly i alergeny v celém objektu a také množství zbytečně vyvětraného tepla. Větrejte chytře a úsporně.

Posviťte si na to

Osvětlení a chytré žárovky jsou dalším praktickým tipem, pokud se snažíte optimalizovat výdaje ve vaší domácnosti. V dnešní době seženete úsporné žárovky, které jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí. Jejich pořizovací ceny jsou možná na první pohled vyšší, ale tato investice se vám díky své dlouhé životnosti a energetickou nenáročnosti mnohonásobně vrátí. Do koupelen se také vyplatí zvážit LED podsvícení, které představuje úsporu vaší peněžence, a navíc chrání vaše oči.

Měníte vybavení kuchyně?

Vsaďte na indukci. Možná se s ní budete potřebovat chvilku sžívat, ale jejich spotřeba je suverénně nejnižší. Při vaření pak určitě používejte pokličky, které urychlí vaření až o 30 % celkové doby. Ještě lepším parťákem jsou v kuchyni tlakové hrnce, které seženete v dobré kvalitě za pár korun.

STOP ventily v koupelně

V koupelně se vyplatí již zmíněné LED zářivky. Vydrží vám opravdu dlouho, a navíc jsou designové. S jejich pomocí vykouzlíte z vaší malé koupelny designový světlý prostor. Jestliže vyměňujete vodovodní baterie, zvažte použití stop ventilu na ohřev vody. Vyplatí se na mytí rukou i do sprchového koutu. V neposlední řadě myslete i na energetickou třídu (nejen) koupelnových spotřebičů. Nebojte se investovat do kvality, díky nižší spotřebě vás účty za energie nebudou děsit.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jaké jsou oblíbené barvy na dětské záclony?

Oblíbené barvy na dětské záclony se mohou lišit podle věku a pohlaví dítěte, ale mezi nejčastější patří různé odstíny...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -