Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Než vyrazíte pracovat na zahradu, obujte si pracovní obuv

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Možná jste to již vyzkoušeli, možná zatím ani netušíte, že pracovní oděvy a pracovní obuv vám velice dobře poslouží nejen v zaměstnání, ale třeba také v okamžiku, když půjdete rýt záhon na zahradu. Určitě to můžete zkusit v žabkách, ale vaše nohy vám za to určitě nepoděkují. A to už nemluvíme o nebezpečí úrazu, který bez správné pracovní obuvi a bez vhodného pracovního oděvu hrozí. Pokud jde o rytí či podobnou práci na zahradě, základem je pracovní obuv s pevnou špičkou, nejlépe vyztuženou plastem nebo kovovým plechem. 

Zraněním je třeba předcházet

Jedno staré pořekadlo tvrdí, že kdo se při práci nikdy nezranil, ten zkrátka nikdy nepracoval. Důležité proto je nosit vhodný pracovní oděv, vhodnou pracovní obuv a vhodné pracovní rukavice. Jedině tak lze zraněním předcházet, především těm těžkým. 

Pokud patříte mezi kutily, pro které jsou motorové pily, brusky a elektrické hoblíky každodenní realitou; pokud stavíte zdi, kopete jámy, a to vše ve starých teplákách, tričku a ochozených pantoflích, rozhodně se dočkáte toho, že vám někdy cihla rozdrtí nohu, pilový list poraní ruku. A přitom stačilo na sobě mít ochranný pracovní oděv, pracovní obuv a také pracovní rukavice. Zejména ty jsou základem nejen při kopání, zdění nebo řezání, ale třeba i při obyčejném mytí nádobí.

Pracovní oděvy a obuv nejsou zdaleka jen mužskou záležitostí

Možná si při čtení těchto řádků říkáte, že pracovní oděvy a pracovní obuv, o kterých zde byla řeč, jsou především mužskou záležitostí. Ale to se mýlíte. Pracovniochrana.cz se zaměřuje také na dámskou pracovní obuv s velkým důrazem na zdravotní pracovní obuv dámskou a také na dámské pracovní oděvy. Činností, při kterých jsou zapotřebí, opravdu není málo. V současné době má e-shop pracovniochrana.cz ve své nabídce i aktuální jednorázové třívrstvé roušky / ústenky. Nezapomeňte si je rovněž objednat!

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -