Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Proč volit decentrální větrací systémy? Pro efektivní výměnu vzduchu i zamezení cirkulaci virů!

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Pravidelné větrání je jistotou, jak zajistit bezpečný a čistý domov. Regulérní výměnou vydýchaného vzduchu za čerstvý se snižuje vlhkost v místnosti, dochází k omezení výskytu bakterií, virů nebo plísní ve vzduchu a čerstvý vzduch optimalizuje v místnosti koncentraci oxidu uhličitého, jehož vyšší hladina způsobuje únavu, pálení očí a bolesti hlavy. Jak ale zajistit přísun čerstvého vzduchu v deštivém, inverzním nebo mrazivém počasí? Řešením je řízené větrání pomocí decentrálního větracího systému.

Řízené větrání snižuje výskyt virů

Důležitost pravidelného větrání se prokázala během pandemie koronaviru, protože výměna vzduchu na regulérní bázi snižuje množství virů a bakterií ve vzduchu. Za pomoci rekuperační jednotky totiž dochází k výměně vydýchaného vzduchu z místnosti za čerstvý, který se přivádí pomocí ventilátorů na bázi push-pull a keramického výměníku zvenku. Množství případných virů v místnosti je díky tomuto „ředicímu efektu“ minimální a nehrozí šíření nákazy chřipkovými viry ani koronavirem.

Zdravý vzduch v bytech i provozovnách

Decentrální větrací systém je výhodný také vzhledem k nižším pořizovacím nákladům a jednoduché instalaci. Systém lze osadit do všech typů budov, není zapotřebí centrálních rozvodů a instaluje se do obvodových zdí až do šířky 200 cm. Zpětný zisk tepla v rozsahu 80-94 % navíc ušetří obyvatelům nemalé peníze za energie, z toho důvodu je vhodné použití nejen v soukromých bytech, ale také různorodých provozovnách, ordinacích lékařů, čekárnách, školách nebo školkách.

S účinnými filtry pro alergiky

Vzhledem k vysoké efektivitě lze decentrální větrací systémy používat celoročně nehledě na charakter počasí. Systém funguje bezproblémově při teplotách od -20 °C do +50 °C, v horkých letních měsících je výhoda přísunu chladnějšího vzduchu do místnosti zvenku a odvětrání teplého vzduchu z budovy ven. Jednotky lze nadto osadit účinnými uhlíkovými filtry, které jsou schopny odfiltrovat smog a zápach při inverzním charakteru počasí v zimě, ale také pylové a prachové částice v jarních a letních měsících, což ocení rodiny alergiků nebo rodiče malých dětí.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -