Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Stavíte si nízkoenergetický dům? Existuje několik způsobů, jak na něm trochu ušetřit

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Od letošního nového roku není možné stavit jiný dům než ten nízkoenergetický. Pokud patříte k lidem, kteří jeden takový domeček chtějí postavit, pak asi přemýšlíte, na čem by se dalo ušetřit. Základem všeho je najít kvalitní společnost, která by se o stavbu nízkoenergetického domu postarala. Takovou firmou je kupříkladu firma ORCAN GROUP s.r.o., která se mimo jiné zaměřuje také na dřevostavby. Dalšími způsoby, jak ušetřit na stavbě nízkoenergetického bydlení popisujeme níže. 

Investujte do co nejvíce úsporných opatření

Je třeba konstatovat, že zprvu bude investice možná vyšší. Na druhou stranu pokud budete investovat do těch správných věcí, později na svém příbytku ušetříte. Kupříkladu se vyplatí investovat do úsporných opatření, jako jsou tepelná čerpadla, fotovoltaika nebo také rekuperační jednotka. Na vše lze získat dotaci, ostatně vám i jednotlivá opatření pomohou získat dotaci na novostavbu, která se může dotknout až skoro půl milionu korun. 

Když se tedy pouštíte do novostavby, musíte vědět, jestli chcete ušetřit už při samotné výstavbě nebo v budoucnu. Investování do úsporných zařízení je rozhodně způsob, jak si na začátku sice připlatit, ale jak v budoucnu ušetřit nemalé peníze. 

Lze ale uspořit už při samotné výstavbě

Jak již bylo zmíněno, ušetřit lze už při samotné výstavbě. Začíná to kupříkladu výběrem správné společnosti. Pokud si zvolíte dobrou společnost, můžete počítat s tím, že bude volit levnější materiály, které samozřejmě nebudou mít vliv na kvalitu konečné stavby. 

Případně je možné se s projektantem nebo stavebníkem domluvit na tom, aby se pořizovali o něco levnější alternativy konkrétního materiálu. Pokud by ale měla mít příliš nízká cena vliv na kvalitu celkové novostavby, raději pár tisíc oželte. Případně je možné volit i levnější alternativy oken, dveří nebo podlah – to vše je už pak na vkusu daného klienta, pro co se rozhodne.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -