Pátek, 7 října, 2022
novinky
PR článek

Jak zazimovat fóliovníky, aby přečkaly zimu bez úhonu

Redakce doporučuje

Když je kvalita nábytku vidět na první pohled

Když máme doma kvalitní nábytek, tak je to prostě vidět. Je velmi důležité, abychom věděli, jak na to, a...

Mikroplyšové povlečení na postele může sloužit i jako dekorační prvek

Výběr mikroplyšového povlečení, stejně jako mikroplyšových dekorací, třeba mikroplyšových srdíček, vypovídá cosi o povaze člověka. Ideální je mikroplyšové povlečení...

Betonové ploty jsou krásné na pohled a ještě více vás zaujmou jejich výhody

Pokud máte rodinný domek, zajisté se občas rádi kocháte pohledem na jiné rodinné domky a inspirujete se, jaké změny...

Fóliovníky se využívaly během léta poměrně hojně. Většina z pěstitelů si je sestavila z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby, čímž vyplnila svůj volný čas, kterého jsme měli za poslední měsíce víc než dost. Pokud jste i vy pěstovali rostliny ve fóliovníku, čeká vás nyní jedna věc, a sice jeho zazimování. Stejně jako skleníky se musí před zimou zazimovat, musíte to podstoupit i s fóliovníky. Chcete přece, aby přečkaly zimu naprosto bez úhony nebo ne?

Pokud jste v minulosti zazimovali skleník, pak zhruba víte, jak na zazimování takového fóliovníku. I když se mezi fóliovníkem a skleníkem nachází řada výhod, při zazimování se mnoho rozdílů nenajde. 

Zásady zazimování fóliovníku i skleníku jsou podobné jako u záhonů

Možná si myslíte, že zazimovat fóliovník je velká věda, ale paradoxně je to skoro stejné jako v případě zazimování záhonů. Také je potřebné půdu ve fóliovníku porýt a pohnojit, někdy je lepší zeminu celo u vyměnit, pokud je už vyčerpaná. Na hnojení však nezapomínejte, tím ji jistým způsobem odlehčíte. 

Nezapomínejte na dezinfekci fóliovníku

Co však u zazimování záhonů neděláte, tak je jejich dezinfekce. To je však krok, který v případě zazimování fóliovníků musíte dodržet. Nejčastěji se k takové dezinfekci využívají sirné knoty, které se zakoupí v klasických hobby marketech nebo v zahradnictvích. Nechávají se zavěšené pár hodin, dokud se nezlikvidují veškeré plísně. 

Samozřejmě sirné knoty se zapalují jenom ve chvíli, kdy už ve fóliovníku (nebo případně ve skleníku) nic nepěstujete. Rostliny by se mohly velice rychle spálit. 

Pokud sirnému knotu zrovna dvakrát nevěříte, tak počkejte do zimy. Dezinfekci totiž může provést sám mráz, pakliže necháte fóliovník otevřený. 

Nezapomeňte vše vyprázdnit a omýt

Součástí zazimování fóliovníku je také uklizení všeho, co se v něm nachází. Čili nezapomínejte na vyprázdnění sadbovačů, také na omytí všech bedýnek a květináčů. 

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Když je kvalita nábytku vidět na první pohled

Když máme doma kvalitní nábytek, tak je to prostě vidět. Je velmi důležité, abychom věděli, jak na to, a...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -