Úterý, 21 září, 2021
novinky
PR článek

Jak zazimovat fóliovníky, aby přečkaly zimu bez úhonu

Redakce doporučuje

Zahradní styly, které patří k nejoblíbenějším

Chcete ze své zahrady udělat hotovou oázu klidu? Pak vezměte zahradní nůžky do ruky, nastartujte sekačku a pusťte se...

Dýmovnice do ruky a jejich využití

Dýmovnice do ruky jsou skvělý nápad na pozadí pro působivé fotografie. Využít je můžete při celé řadě příležitostí. Dnes...

Typy záclon a jak se v nich vyznat

Vybíráte záclony a v plejádě modelů narážíte na samá neznámá slova jako je žakár, organza, voál či vitráž? Následující...

Fóliovníky se využívaly během léta poměrně hojně. Většina z pěstitelů si je sestavila z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby, čímž vyplnila svůj volný čas, kterého jsme měli za poslední měsíce víc než dost. Pokud jste i vy pěstovali rostliny ve fóliovníku, čeká vás nyní jedna věc, a sice jeho zazimování. Stejně jako skleníky se musí před zimou zazimovat, musíte to podstoupit i s fóliovníky. Chcete přece, aby přečkaly zimu naprosto bez úhony nebo ne?

Pokud jste v minulosti zazimovali skleník, pak zhruba víte, jak na zazimování takového fóliovníku. I když se mezi fóliovníkem a skleníkem nachází řada výhod, při zazimování se mnoho rozdílů nenajde. 

Zásady zazimování fóliovníku i skleníku jsou podobné jako u záhonů

Možná si myslíte, že zazimovat fóliovník je velká věda, ale paradoxně je to skoro stejné jako v případě zazimování záhonů. Také je potřebné půdu ve fóliovníku porýt a pohnojit, někdy je lepší zeminu celo u vyměnit, pokud je už vyčerpaná. Na hnojení však nezapomínejte, tím ji jistým způsobem odlehčíte. 

Nezapomínejte na dezinfekci fóliovníku

Co však u zazimování záhonů neděláte, tak je jejich dezinfekce. To je však krok, který v případě zazimování fóliovníků musíte dodržet. Nejčastěji se k takové dezinfekci využívají sirné knoty, které se zakoupí v klasických hobby marketech nebo v zahradnictvích. Nechávají se zavěšené pár hodin, dokud se nezlikvidují veškeré plísně. 

Samozřejmě sirné knoty se zapalují jenom ve chvíli, kdy už ve fóliovníku (nebo případně ve skleníku) nic nepěstujete. Rostliny by se mohly velice rychle spálit. 

Pokud sirnému knotu zrovna dvakrát nevěříte, tak počkejte do zimy. Dezinfekci totiž může provést sám mráz, pakliže necháte fóliovník otevřený. 

Nezapomeňte vše vyprázdnit a omýt

Součástí zazimování fóliovníku je také uklizení všeho, co se v něm nachází. Čili nezapomínejte na vyprázdnění sadbovačů, také na omytí všech bedýnek a květináčů. 

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Zahradní styly, které patří k nejoblíbenějším

Chcete ze své zahrady udělat hotovou oázu klidu? Pak vezměte zahradní nůžky do ruky, nastartujte sekačku a pusťte se...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -