Středa, 25 května, 2022
novinky
PR článek

Rodinné štěstí! Užitečné tipy k pěstování oblíbené izbovky

Redakce doporučuje

Kdo vám spolehlivě zařídí rekonstrukci bytu se vším všudy? Dejte si při výběru řemeslníků pozor

V současné době existuje neuvěřitelné množství stavebních firem zaměřujících se na modernizaci bytů. Plánujete-li zrovna vylepšit své bydlení, určitě...

I líní páníčkové mohou mít živé společníky, aneb vybíráme mazlíčka pro lenochy

Člověk by si nejraději pořídil nějakého hezkého domácího mazlíčka, se kterým se bude moct mazlit, když se bude cítit...

Pořiďte si rekuperaci a udělejte velký krok k lepšímu zdraví i úspoře za vytápění

V bytech i domech potřebujeme hodně větrat, abychom se zbavovali nahromaděné vlhkosti, z níž nám mohou vznikat plísně a kdejaké bakterie....

Rodinné štěstí bývá vrtkavé. No pokud si domů pořídíte Soleirolia, rodinné štěstí budete mít ve své domácnosti stále. Avšak abyste ho udrželi v dobrém stavu, musíte dodržovat pár zásad v péči o něj.

Tato nenáročná izbovka je tvořena krásnými zelenými převisy, které pokrývají celou nádobu.

Její hustý porost má drobné lístky sytě zelený nebo i světlezelené barvy s malými lístky.

Soleirolia vytváří husté porosty a umožňuje atraktivní kombinace různých odstínů zelenej.zdroj: Pinterest
Soleirolia vytváří husté porosty a umožňuje atraktivní kombinace různých odstínů zelené.
Pro svůj vzhled dostala hned několik názvů a kromě rodinného štěstí se můžete setkat s pojmenováním chlapecká hlávka, andělské vlásky nebo dětské slzičky. Je velmi oblíbená, nejen pro název, vzhled ale i pro jednoduché a rychlé zakořeňování.

Nadcházející změny historieHistorie překladů bude brzy k dispozici pouze při přihlášení a bude se spravovat centrálně na stránce Moje aktivita. Předchozí historie bude v rámci tohoto upgradu vymazána. Překlady, které si chcete zapamatovat a použít později, si proto uložte.RozumímTextDokumentyROZPOZNAT JAZYKSLOVENŠTINAČEŠTINAANGLIČTINAČEŠTINASLOVENŠTINAANGLIČTINA724/5000Jak pečovat o rodinné štěstí?
Pokud chcete aby si vaše „šťastíčko“ zachovalo svěží vzhled, dopřejte mu co potřebuje.

Správný přísun světla
Soleirolia potřebuje dostatek rozptýleného světla. V případě, že ho má nedostatek, nevytváří takové pěkné zelené převisy jak by měla. Vyrůstají pak tenké dlouhé nepěkně vypadající výhonky, které jsou jen velmi řídce pokryté listy. Otáčejí se za světlem a rostlina nepůsobí pěkně a kompaktně. Samozřejmě, ani hodně ostrého slunce rostlině neprospívá. Silné sluneční paprsky mohou soleirolii spálit listy.

Dobrá rada:

Dopřejte mu proto stanoviště s dostatkem rozptýleného světla a pravidelně otáčejte květináč, čímž rostlině zabezpečíte rovnoměrný růst a může vytvářet husté zelené koberce.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Kdo vám spolehlivě zařídí rekonstrukci bytu se vším všudy? Dejte si při výběru řemeslníků pozor

V současné době existuje neuvěřitelné množství stavebních firem zaměřujících se na modernizaci bytů. Plánujete-li zrovna vylepšit své bydlení, určitě...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -