Středa, 20 října, 2021
novinky
PR článek

Rodinné štěstí! Užitečné tipy k pěstování oblíbené izbovky

Redakce doporučuje

Nevíte, jak na chov vodní želvy? Rádi vám poradíme

Pořídit si želvu není jen tak. Stejně jako ostatní zvířata potřebuje speciální péči. V článku se dozvíte informace, které vám...

Zahalte interiér do podzimních odstínů. Odvděčí se vám útulnou atmosférou

Pokud jste se ještě nerozloučili s létem, udělejte to co nejdříve. Podzim se pozvolna rozjíždí a vy byste měli...

Nábytek na míru šetří místo a odlehčuje prostor

Nedostatek skříní a úložných prostor? Krabice pod nábytkem a další bedny, tašky nebo různé kastle se všemožnými věcmi všude,...

Rodinné štěstí bývá vrtkavé. No pokud si domů pořídíte Soleirolia, rodinné štěstí budete mít ve své domácnosti stále. Avšak abyste ho udrželi v dobrém stavu, musíte dodržovat pár zásad v péči o něj.

Tato nenáročná izbovka je tvořena krásnými zelenými převisy, které pokrývají celou nádobu.

Její hustý porost má drobné lístky sytě zelený nebo i světlezelené barvy s malými lístky.

Soleirolia vytváří husté porosty a umožňuje atraktivní kombinace různých odstínů zelenej.zdroj: Pinterest
Soleirolia vytváří husté porosty a umožňuje atraktivní kombinace různých odstínů zelené.
Pro svůj vzhled dostala hned několik názvů a kromě rodinného štěstí se můžete setkat s pojmenováním chlapecká hlávka, andělské vlásky nebo dětské slzičky. Je velmi oblíbená, nejen pro název, vzhled ale i pro jednoduché a rychlé zakořeňování.

Nadcházející změny historieHistorie překladů bude brzy k dispozici pouze při přihlášení a bude se spravovat centrálně na stránce Moje aktivita. Předchozí historie bude v rámci tohoto upgradu vymazána. Překlady, které si chcete zapamatovat a použít později, si proto uložte.RozumímTextDokumentyROZPOZNAT JAZYKSLOVENŠTINAČEŠTINAANGLIČTINAČEŠTINASLOVENŠTINAANGLIČTINA724/5000Jak pečovat o rodinné štěstí?
Pokud chcete aby si vaše „šťastíčko“ zachovalo svěží vzhled, dopřejte mu co potřebuje.

Správný přísun světla
Soleirolia potřebuje dostatek rozptýleného světla. V případě, že ho má nedostatek, nevytváří takové pěkné zelené převisy jak by měla. Vyrůstají pak tenké dlouhé nepěkně vypadající výhonky, které jsou jen velmi řídce pokryté listy. Otáčejí se za světlem a rostlina nepůsobí pěkně a kompaktně. Samozřejmě, ani hodně ostrého slunce rostlině neprospívá. Silné sluneční paprsky mohou soleirolii spálit listy.

Dobrá rada:

Dopřejte mu proto stanoviště s dostatkem rozptýleného světla a pravidelně otáčejte květináč, čímž rostlině zabezpečíte rovnoměrný růst a může vytvářet husté zelené koberce.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nevíte, jak na chov vodní želvy? Rádi vám poradíme

Pořídit si želvu není jen tak. Stejně jako ostatní zvířata potřebuje speciální péči. V článku se dozvíte informace, které vám...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -