Pátek, 28 ledna, 2022
novinky
PR článek

Výběr garnýže podle materiálu

Redakce doporučuje

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Garnýže jsou potřebné do téměř každého bytu, takže se jedná o poměrně dostupný sortiment. A tak není divu, že se v nabídce garnýží dá ztratit. Rozhodovat se totiž nemůžete jen na základě vzhledu, ale také na základě toho, jakou mají mít garnýže nosnost. Ta je do určité míry dána také materiálem. I když nemáte v domě příliš těžké záclony a závěsy, může se určitý typ garnýže hodit k prvkům ve vaší místnosti.

Plastové garnýže

Plastové garnýže jsou velice oblíbené, protože poskytují celou řadu, ze které můžete vybírat. Nespočet barev, různé tvary koncovek nebo dokonce i různé tvary – to vše tvoří z plastových garnýží jednu z nejpřizpůsobivějších dekorací vašeho interiéru. Další výhodou plastových garnýží je také jejich poměrně nízká cena. Na druhou stranu se ale nemohou pochlubit přílišnou odolností a dlouhou životností. Je pravděpodobné, že příliš těžké závěsy tento typ garnýží prověsí.

Kovové garnýže

Hodí se zejména do modernějšího interiéru a poskytují vysokou odolnost. Sami o sobě příliš neváží, přesto dokážou udržet velice těžké závěsy. Jejich vzhled ale může být v některých případech velice drsný, takže se nemusí hodit do každého interiéru. Některé kovové garnýže mohou být náchylné k rezivění, takže je dobré, když jsou ošetřenou nějakou technikou proti korozi. Kovové garnýže nabízí celou řadu možností a vzhledů, včetně teleskopicky nastavitelné délky.

Dřevěné garnýže

Nehodí se do každého interiéru, jsou ale poměrně dost odolné. Pravdou ale je, že i dřevěné garnýže se mohou vlivem tíhy závěsů vyšší hmotnosti prověsit. Dostupné jsou ve spoustě dřevěných dekorů a budou se hodit zejména do místností s tradičnějším vzhledem nebo využívající dřevěné prvky. Odolnost dřevěných garnýží může být dána typem použitého dřeva. Mezi ty nejodolnější patří dub a buk. Dejte si ale pozor také na tloušťku garnýže – příliš tenké se mohou snadno zlomit.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -