Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Zahalte interiér do podzimních odstínů. Odvděčí se vám útulnou atmosférou

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Pokud jste se ještě nerozloučili s létem, udělejte to co nejdříve. Podzim se pozvolna rozjíždí a vy byste měli jeho krásu náležitě ocenit. Jedině tak si užijete pestrobarevné hrátky přírody ještě před tím, než se karta obrátí a počasí zblázní. V každém případě se vyplatí inspirovat a přenést podzimní barevnost do domácnosti. Až nastane čas plískanic, příjemný podzimní interiér vám zlepší náladu.

Příroda je nejlepší designérka

Symbolem podzimu nejsou jen specifické „podzimní“ barvy, ale také materiály. Do popředí se dostává dřevo, které by u vás doma určitě nemělo chybět. V tomto směru mají výhodu majitelé dřevěného nábytku, ti ostatní se musí spokojit s dekoracemi. Zelenou samozřejmě mají i další přírodní materiály, ideálně se strukturovanými a matnými povrchy.

Rozumným východiskem je neutrálně laděný interiér. Takový základ můžete podle potřeby vylepšit tak, aby korespondoval s aktuálním ročním obdobím. Nyní to mohou být tapety s podzimními motivy doplněné o bytové textilie v podobném duchu. Třeba o vitrážkové záclony s listovou výšivkou nebo závěsy v podzimních barvách. Až vás za čas přestanou bavit, jednoduše je vyměníte za jiné. A co se týče tapety, ani s tou není problém. Moderní vliesové tapety se strhávají stejně snadno, jako lepí.

Z dalších prvků, které vykouzlí v podzimním interiéru neobyčejně útulnou atmosféru, lze vyjmenovat huňaté kusové koberce. Trefou do černého mohou být také stylové dekorace v mosazném či měděném provedení.

Jaké podzimní barvy prozáří vaše bydlení?

Barvami podzimu jsou tóny, které běžně vídáme venku. V centru pozornosti jsou odstíny žluté (především okrová, medová a zlatavá) a hřejivé oranžové. A samozřejmě nesmí chybět hnědá, ovšem ne moc tmavá – ta prostor opticky zmenšuje a pohlcuje světlo.

K podzimní přírodě patří také sytě červená a vínová. Obě barvy si rozumí s dřevěným dekorem a kamennými povrchy. Jen to s nimi nepřehánějte, jsou velmi energické a mohly ve větší míře vnést do interiéru neklid.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -