Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Dřevo a mramor. Materiály, které nyní dominují kuchyním

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Renovace kuchyně by se měla řídit aktuálními módními trendy. Přece jenom se do změny této části domácnosti nepouštíte každý rok a přece jenom nemluvíme o investici, která vás nepoznamená. Je důležité, abyste s kuchyní byli nějaký ten pátek spokojení. A pokud se bude nést ve znamení aktuálních trendů, pravděpodobně vás jen tak neomrzí. Nabízí se však otázka, co je nyní in?

Stejně jako ve světě módy, i ve světě bydlení, respektive ve světě kuchyní se mění módní trendy každým rokem. Zatímco vloni se do popředí dostaly bílé kuchyně, vysoké stojánkové baterie a obecně světlé barvy, letošní rok se nese v trochu ponurém duchu. Pozornost se klade spíše na tmavé odstíny, granitové dřezy a na přírodní materiály, které do domácnosti vnáší trochu útulnosti a přirozenosti.

Dřevo se vrací v plné síle

Možná si ještě vzpomínáte na doby, kdy se dřevo dostalo v kuchyních do popředí. Jenže poté ho vyměnily umělé materiály, které více odpovídaly barevným odstínům, jež v dřívějších letech dominovaly. Nyní se však tento přírodní materiál opět vrací na scénu.

Přednost se dává spíše jemnému, světlému jasanovému dřevu, i když je pravdou, že s populární černou nebo tmavě modrou se lépe kombinuje ořech. Ten má bohatou, tmavou barvu a jemnou strukturu. A i když nenese žádné známky světlosti, umí působit přirozeně teplým dojmem.

Mramor do každého moderního interiéru

I když je pravda, že ořech působí velice luxusně a že si najde své místo v moderní kuchyni, pokud se vám jeví jako příliš tmavý, vsaďte na mramor. Tento materiál velmi snadno zakomponujete do svého příbytku. Mluvíme o žilkovaném kameni, který každé kuchyni dokáže dát opravdu nádherný vzhled.

Pokud žijete v udržitelném domově, mramor bude vaše jasná volba. I když se to na první pohled nezdá, mluvíme o udržitelném trendu. Je vysoce trvanlivý a velice snadno se udržuje. Ještě lépe se pak kombinuje, a to i s tmavými odstíny barev.

Jestliže se mezi mramorem a dřevem nemůžete rozhodnout, nevadí. Tyto dva materiály se totiž dokonale kombinují.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -