Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Vlastní dům za pár týdnů. Montované dřevostavby a jejich výhody a nevýhody

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Montované dřevostavby na klíč se staly možností, jak si opravdu rychle pořídit vlastní bydlení. Zatímco při vyřizování a stavbě zděného domu se lidé baví v řádech let, v případě moderní dřevostavby jsou to měsíce nebo dokonce týdny.

Výroba domu na klíč

Dřevostavby, které jsou montované na klíč jednotlivým zájemcům, bývají často sestavovány z předem vyrobených větších dřevěných celků. Právě díky tomu, že se již dům předpřipraví, je pak jeho stavba hotová ve velmi krátkém čase. Právě ve výrobní hale, kde se jednotlivé komponenty dřevostavby vytvářejí, dochází k oné mravenčí práci. Pečlivě se dodržuje projekt, aby na sebe jednotlivé díly přesně navazovaly.

Poté už se přejde ke stavbě samotné

Prefabrikované personalizované dřevěné kusy se poté převezou na místo určení. Tam již pomocí stavebních dělníků a montážních strojů dochází k samotnému sestavení předem vyrobené dokonalé skládačky. Vy se tak jen díváte, jak vám dům roste přímo před očima. Takto vyrobený dům je možno sestavit i během třítýdenního intervalu. Tento časový úsek je v porovnání s jiným druhem bydlení naprosto nesrovnatelný.

Vše rychle pod střechou

Jediné, co musí budoucí majitel stavby dodržet, je možnost přístupu ke stavební parcele pro kamion. Právě ten doveze budoucí součásti domu. Poté už se na scéně objeví jeřáb a tým pracovníků, kteří se starají o rychle navazující práce. Majitelé domu tak podstupují téměř nulové riziko, že by do jejich stavby mohlo napršet. Precizní logistika a dlouholeté zkušenosti hrají do karet stavebníkům, kteří své služby nabízejí na nejvyšší možné úrovni.

Výhody montované dřevostavby, jako je rychlost samotné stavby, její vysoká kvalita a preciznost zpracování, jsou tak vyváženy také negativy této možnosti vlastního bydlení. K záporným stránkám se řadí potřeba toho, aby k pozemku mohl přijet kamion a stavební díly tak dovézt přímo na stavební plochu, a také jeřáb, který jednotlivé součásti umisťuje na stavební pozemek.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -