Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Matrace aneb proč je tak důležité pořídit si kvalitní

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Je známo, že v posteli strávíme třetinu svého života. A nekvalitní matrace vám nejen brání v získání kvalitního spánku, který potřebujete, ale může také způsobit řadu bolestí a zhoršit příznaky alergií. Kvůli svému zdraví zvažte, zda je vaše matrace pro vás dobrá. Pokud ne, vyberte si tu správnou a dopřejte si kvalitní spánek, který je potřebný jak pro fyzické, tak i vaše psychické zdraví.

Podpora páteře

Dobrá matrace musí podporovat každou část vašeho těla stejně. Bez rovnoměrného rozložení hmotnosti nebudete mít dostatečnou podporu pro dolní část zad, což způsobuje, že vaše páteř není během spánku v neutrální poloze. Spánek bez správného vyrovnání páteře v průběhu času povede ke spoustě problémům, zejména k chronickým bolestem zad.

Tvrdost matrace

Zvažte tedy, zda vaše matrace musí být měkká. Většina měkkých matrací totiž neposkytuje během spánku dostatečnou oporu pro vaše záda. Tyto matrace mohou způsobit, že vaše ramena a boky budou celou noc až příliš těžké. Dobrá matrace tomuto zabrání, protože podporuje přirozenou křivku vaší páteře. Zvolte tedy raději středně tvrdou, nebo tvrdou matraci, která vám zajistí tu správnou podporu po celou noc.

Zabraňte chrápání

Věděli jste, že kvalitní matrace může dokonce pomoci s tak nepříjemným chrápáním? Většina z nás chrápe jednou za čas, ale pokud chrápete denně, už se z toho stává problém. Vaše dýchací cesty jsou během spánku částečně ucpané – a to je mnohdy způsobeno vaší matrací. Pokud vaše matrace příliš poklesne, když na ní spíte, nebude mít vaše hlava a krk dostatečnou oporu, což způsobuje omezení krku a chrápání. A samozřejmě, pokud chrápete, tak se nemůžete kvalitně vyspat ani vy, ale ani vaše partnerka nebo partner. Potom se oba vzbudíte rozmrzelí a nevrlí. A to nechce přeci ani jeden z vás.

A co vaše matrace – je dostatečně kvalitní?

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -