Pondělí, 24 ledna, 2022
novinky
PR článek

Matrace se špiní stejně jako koberce. Nejvíce nás trápí skvrny od krve nebo od potu

Redakce doporučuje

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Víte, ve kterém povlečení vám bude v zimě velmi příjemně?

Možná jste si všimli, že se vám v létě spí mnohem lépe pod tenčím bavlněným povlečením, kdežto v zimě je vám...

Stejně jako koberce, i matrace se dokážou pořádně ušpinit. Bohužel zatímco v případě zjištění skvrn na kobercích reagujeme prakticky ihned a danou skvrnu se snažíme co nejlépe vyčistit, v případě matrací je to jiné. Skvrny na matracích často zanedbáváme, jenom nad nimi mávneme rukou a necháváme je být. Vždyť na to dám prostěradlo! Říkáme si. Jenže pokud matrace nevyčistíme zavčasu, nevyhneme se nepříjemnému pachu nebo vzniku štěnic, pro které je takové prostředí naprosto dokonalé. 

Nejčastěji nás trápí skvrny od krve, potu, také od moči

Pokud chcete spát ve skutečně zdravém prostředí, neměli byste nechávat čištění matrací na později. Vždyť skvrny, které na matracích mohou vzniknout, nejsou mnohdy jenom od jídla, ale také jsou způsobené krví, potem nebo močí. U malých dětí dokonce i výkaly, které z nich jdou posléze velmi špatně dolů, pakliže na matraci není prostřen igelit. To potom hlavně nad dražšími kvalitními matracemi pořádně zapláčeme. 

Odstranit skvrny naštěstí není žádný těžký úkol. Skvrny od potu lze odstranit s pomocí jedlé sody, případně stojí za vyzkoušení citronová šťáva a sůl. Na skvrny od moči zase platí jedlá soda smíchaná s peroxidem vodíku, saponátem a vodou. A krev? Tu odstraníme z pohodlné matrace opět s pomocí peroxidu vodíku, soli a saponátu. 

Jednou za čas není od věci ani takzvané mokré čištění, při kterém nám bude pravou rukou vysavač. Tímto způsobem se hravě zbavíme roztočů i prachu. Dokonce i zápachu, se kterým nám případně pomůže jedlá soda. 

Matraci lze před zašpiněním chránit

Jen málokdo ví, že matraci je možné před zašpiněním ochránit. Touto ochranou je takzvaná impregnace, která se používá i jako ochrana kožené obuvi nebo kabátů. Nejmodernější impregnace se provádí na bázi nano systémů a jsou skutečně velice účinné. 

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -