Pátek, 28 ledna, 2022
novinky
PR článek

Co lidi dožene ke stěhování

Redakce doporučuje

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...

Trička s potiskem: vtipná a stále trendy

Stejně jako by v žádném šatníku nemělo chybět obyčejné černé nebo bílé tričko a džíny, scházet by neměla...

Chyby, kvůli kterým je uklízení peklo

Uklízení je činnost, ke které dochází prakticky každý týden. A ne všichni ho mají v lásce. Zatímco někteří se...

Téměř nikdo nezůstane celý život v jednom domě. Průměrně se dnes lidé v Česku stěhují čtyřikrát za život: za prací, za studiem, jiného města, nebo dokonce do zahraničí. Rodiny s malými dětmi se někdy stěhují z města na venkov za klidnějším životem a přírodou. Mladí lidé zase upřednostňují stěhování Praha.

Mladí lidé se chtějí osamostatnit

Od rodičů se mladí lidé stěhují mezi 20 a 30 rokem života. Kdo studuje univerzitu v jiném městě, zvolí bydlení na studentských kolejích nebo s několika spolužáky v pronajatém bytě. Jiný se rozhodne pro samostatný život s partnerem. Mnozí využijí příležitost vyrazit do světa na zkušenou. V této životní etapě nemají mladí lidé peněz nazbyt, a tak se stěhují do pronájmů, případně si pořídí malý startovací byt. 

Zakládáme rodinu

Dalším životním krokem bývá partnerství nebo rovnou manželství. Většina lidí počítá alespoň s jedním potomkem a uvědomí si, že jim dosavadní malý byt nebude stačit. Proto se začnou poohlížet po větším bytě, nebo se rozhodnou pro koupi či stavbu rodinného domu. V Česku je na rozdíl od mnoha zemí západní Evropy trendem vlastní bydlení.

Když se rodina rozroste, mnoho lidí uvažuje o stěhování z města na venkov. Život je tam klidnější a do přírody není daleko. Mít vlastní zahradu je radost nejen pro děti. Kromě relaxace na čerstvém vzduchu si můžete také pěstovat vlastní zeleninu a ovoce. 

Polovina partnerských svazků se dříve nebo později rozchází

Ne vše je v životě ideální. Polovina manželských a partnerských svazků se rozchází, a to nejen   v Česku, ale i v zahraničí. Jednomu z partnerů pak většinou zůstane nemovitost a druhý si musí hledat nové bydlení. 

Na důchod je pohodlnější život v menším bytě

S postupem času, když děti odrostou a hypotéka na dům nebo byt je splacena, lidé začnou myslet na stáří. O dům a zahradu je třeba se neustále starat. Na to už důchodovém věku nemusí mít sílu a mohou se dostavit i zdravotní omezení. V mnoha případech tak přenechají svoje dosavadní bydlení dětem, které mezitím už také založily rodinu a najdou si menší byt v lokalitě, kde mají blízko na nákupy a k lékaři. 

Stěhování je vždy velká změna, která ale patří k životu. Změníte prostředí, možná i práci, poznáte nové lidi a otevřou se vám nové možnosti. Na začátku to může být náročné, ale s odstupem času zjistíte, že je tato životní změna pro vás přínosem. 

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Ekologické a bezúdržbové vytápění? Jedině s propanem!

Teplo otočením jediného knoflíku? Obyvatelé odlehlých oblastí bez přístupu k rozvodné plynové síti volí nejčastěji vytápění na pelety, dříví nebo...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -